Template
Template Template
Template Pondělí, 15 červenec 2024 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Projekt Agropuzzle 4. - 2018-1-PL01-KA202- 050943
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 13 únor 2023

Natura Opava je součástí mezinárodního projektu zaměřeného na výměnu zkušeností v oblasti zemědělství, dobré praxe a ekologických přístupů k ochraně krajiny a podnikání. Projekt srovnává zemědělství v partnerských zemí a především pěstování léčivých a aromatických rostlin. Projekt je podpořen programem ERASMUS +. Kordinátorem projektu je Izba Rolnicza z Polském Opoli. Partneři projektu prostřednictvím svých účastníků a získaných zkušeností během mobilit také zpracují výstupy projektu tzn. manuály "knihy" s tématem včelařství a s tématem léčivé byliny. Z každé mobily vznikne podrobná reportáž navšítvených míst.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 16 únor 2023 )
Celý článek...
 
Suchý vrch - Paleozoikum Jeseníků
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 17 březen 2021

Vrchol Suchý vrch (941 m n. m.) se nachází cca 4,7 km sz. od Vrbna pod Pradědem. lokalita leží na jižním svahu kopce. K lokalitě se dostaneme po Suchohorské cestě, která u autobusové zastávky "Vrbno pod Pradědem, Mnichov, konečná"odbočuje ze silnice Vrbno - Drakov - Rejvíz na západ. Po 1,5 km vede cesta přímo pod lokalitou.

Aktualizováno ( Středa, 17 březen 2021 )
Celý článek...
 
Lokalita Kružberk - kulm Nízkého Jeseníků
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 05 březen 2021

lokalita má dvě části, obě situované blízko hráze vodní nádrže Kružberk. Výchozím bodem je autobusová zastávka ?Kružberk, Proletář? v obci Kružberk. Ze zastávky půjdeme po silnici obcí k jihu. Asi 125 m jižně od zastávky odbočuje ze silnice doprava místní cesta, kterou zároveň vede Čermákova naučná stezka. Odbočíme na tuto cestu a pokračujeme po levém břehu Moravice, proti směru jejího toku, až po 1,5 km od opuštění silnice dorazíme ke dvěma vysokým skaliskům, využívaným horolezci (obr. 1 a 2). Skaliska představují první část lokality. Ke druhé části budeme pokračovat dále po naučné stezce, která se krátce za skalisky stáčí ostře doprava a stoupá údolím potůčku, aby se nakonec napojila na silnici. Po této silnici vyrazíme na jih a přejdeme hráz vodní nádrže na pravý břeh Moravice. Přímo na jižním konci hráze, v zářezu vlevo od silnice, leží druhá část lokality (obr. 3). Vzdálenost obou částí lokality popsanou trasou je asi 1,1 km. Souřadnice: skaliska 49.8245297N, 17.6676606E, lokalita na hrázi 49.8223633N, 17.6636264E.

Aktualizováno ( Pátek, 05 březen 2021 )
Celý článek...
 
KVÓTY NA POTRAVINY jako POKRYTECKÝ ČIN
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 22 leden 2021

Naše organizace Natura Opava se již mnoho let zabývá propagací ekologického zemědělství. Díky mezinárodním vzdělávacím projektům jsme navštívili snad už stovky farem, malých podniků a regionálních zemědělců jak u nás tak v Evropě. Za tu dobu jsem pochopil, že hlavním znakem maloproducentů (kterým má nový zákon o kvótách na české potraviny v českých supermarketech pomoct) je především podnikavost, hrdost a vlastní filozofie, která reflektuje ekologický přístup ke krajině a rodinný statut podnikání. Na tomto mají založený také svůj marketing a snahu "vychovávat" spotřebitele. Cenu si určují sami a zákazníci si rádi připlatí.
Snad i proto zákon odmítají všechny asociace soukromých zemědělců a podnikatelů, jako pokrytecký, nic neřešící a ve svém důsledku kontraproduktivní. Zastávala se ho pouze agrární komora sdružující velké podniky a "zkostnatělé svazáky". Jsem ekologicky smýšlející člověk, ale mám také v sobě pragmatismus a snad i kus ekonomického úsudku. Věřím v člověka jako jednotlivce a v to, že kdo umí číst, psát a počítat a má kousek informací z poza kopce se umí rozhodovat sám a tím bojovat za svoje přesvědčení, podnikání a místo na světě bez kvót, zbytečných norem a nařízení. To platí jak pro producenta, tak pro konzumenta.

Aktualizováno ( Pátek, 22 leden 2021 )
Celý článek...
 
Aktuality a CENÍK pro rok 2021
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 14 leden 2021
Aktuality v roce 2021 si přečtete v následujícím článku.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 14 leden 2021 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 457
Template
Template Template Template
Template Template